Стотици деца и родители отпразнуваха 1 юни в Кърджали


 Стотици деца и родители отпразнуваха 1 юни в Кърджали

Стотици деца и техните родители се събраха в Градската градина в Кърджали за празничната програма по повод Международния ден на детето – 1 юни. Събитието беше организирано от Община Кърджали и премина с музика, игри, творчески занимания и сценични изяви.

Празникът започна с откриването на нови съоръжения за игра в детската площадка на Градската градина. За най-малките посетители бяха организирани арт работилници, рисунки на лице, рисуване на асфалт, игри и различни атракции.

Акцент в програмата беше инициативата „Приказките оживяват“, в която се включиха артистите от мюзикъла „Червената шапчица“ към Дома на културата и актьорите от спектакъла „Пепеляшка“ на Театър „Димитър Димов“ – Кърджали.

На сцената се изявиха деца от детските градини и училищата в общината, както и участници в инициативата „Микрофонът е ваш“. Малчуганите се забавляваха и с детска дискотека.

Сред гостите на празника беше и кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн, който поздрави децата по повод техния празник.

„Вие, децата на Кърджали, сте най-ценното богатство на нашата община и надеждата за едно по-добро бъдеще“, каза кметът, цитиран от Общината.

Събитието събра стотици жители и гости на Кърджали и превърна Градската градина в място за празник, усмивки и детски игри в Деня на детето.

Източник: Община Кърджали.

Няма коментари:

Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.

Реклама

Предоставено от Blogger.