Магията на Орфей срещна рок легендите от „Тангра“ край Татул

 


Магията на Орфей срещна рок легендите от „Тангра“ край Татул

Древното светилище край село Татул отново се превърна в сцена на музика, история и култура. Стотици жители и гости на община Момчилград се събраха за 18-ото издание на фестивала „Нощта на Орфей“, организиран от общината.

Кулминацията на вечерта бе концертът на легендарната българска рок група „Тангра“, която изнесе специална програма под звездите край един от най-известните археологически обекти в Родопите. Изпълненията на рок музикантите предизвикаха силни аплодисменти и създадоха празнична атмосфера сред публиката.

Преди концерта посетителите имаха възможност да се насладят на богата културна програма с участието на местни самодейни състави и изпълнители. Организаторите заложиха на съчетание между традиции, фолклор и съвременна музика – идея, която през годините се превърна в запазена марка на фестивала.

Сред официалните гости на събитието бяха представители на местната и държавната власт, както и заместник-председателят на Народното събрание Айтен Сабри.

Кметът на община Момчилград Илкнур Кязим подчерта значението на фестивала за популяризирането на историческото наследство на региона и за развитието на културния туризъм в Източните Родопи.

Фестивалната вечер завърши с впечатляващо огнено шоу, което освети пространството около древното светилище и постави финал на едно от най-очакваните летни събития в района.

Източник: Община Момчилград.

Няма коментари:

Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.

Реклама

Предоставено от Blogger.