Изпратени като герои, се прибират след две загуби

 


Изпратени като герои, се прибират след две загуби

Турският национален отбор по футбол приключи участието си на Световното първенство още след втория си мач. Тимът загуби с 0:1 от Парагвай и след второ поредно поражение вече няма шанс да продължи напред в турнира.

Така Турция се превръща в първия отбор, който официално отпада от световните финали. Това е тежък удар за турските фенове, които изпратиха националите с огромни очаквания и безпрецедентна подкрепа.

Преди началото на шампионата отборът бе изпратен тържествено от хиляди привърженици, а кадрите от изпращането обиколиха социалните мрежи и медиите. Надеждите за силно представяне обаче не се оправдаха.

Спортът често носи както големи победи, така и болезнени разочарования. В случая резултатът е ясен – след две загуби в първите два мача турският национален отбор приключва участието си на Световното първенство и ще се прибере у дома значително по-рано от очакваното.

За феновете остава надеждата, че отборът ще извлече поуки от представянето си и ще се върне по-силен в следващите международни турнири.

Няма коментари:

Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.

Реклама

Предоставено от Blogger.