Министърът на МВР: „Не са малко преписките срещу кмета на Кърджали"

 


Министърът на МВР: „Не са малко преписките срещу кмета на Кърджали"

Демерджиев направи изявлението на церемония в присъствието на самия Мюмюн, който откри санираните сгради на пожарната в града.

Кърджали получи обновена пожарна служба — официалното откриване на санираните сгради на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" се състоя днес в областния град. На церемонията присъстваха министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев и кметът Ерол Мюмюн. Събитието обаче бе засенчено от остър въпрос на журналисти към министъра — относно текущите преписки срещу градския кмет.

Проектът е финансиран по европейска програма за енергийна ефективност и цели създаване на съвременна, комфортна и безопасна работна среда за служителите. „Тази инвестиция е не само в инфраструктурата, а и в сигурността, спокойствието и качеството на услугите, които гражданите получават", заяви Демерджиев при откриването.

Кметът Мюмюн също изрази задоволство: „Като кмет за мен е удоволствие, че днес в Кърджали откриваме още един успешно реализиран обект и правим поредна важна стъпка към модернизирането и обновяването на нашия град."

Въпреки тържествения повод обаче именно думите на министъра пред журналисти привлякоха най-голямо внимание. На въпрос колко преписки има срещу Мюмюн и кои обекти се разследват, Демерджиев отговори: „Не са малко преписките, но не очаквайте подробности от материалите по разследването. Нека да оставим разследващите полицаи, нека оставим прокурорите да ги разследват."

Министърът добави, че с кмета са се поздравили „както е редно", позовавайки се на институционалната култура.

Няма коментари:

Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.

Реклама

Предоставено от Blogger.