Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е „медал за работата ми“

 


Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е „медал за работата ми“

Бившият вътрешен министър Иван Демерджиев заяви, че е научил от медийни публикации за подаден срещу него сигнал в прокуратурата от лидера на Делян Пеевски.

В публикация в социалните мрежи Демерджиев посочва, че приема сигнала като признание за своята работа, като според него „няма по-добра атестация за работата на МВР от това да получиш оплакване точно от тази посока“.

По повод твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали, Демерджиев заявява, че подобни обвинения представляват „форма на психологическа пародия“. Той твърди още, че години наред именно зависимостите в системата на МВР са били част от модела на управление в страната.

В публикацията си бившият министър подчертава, че според него днес всеки гражданин е свободен да подава сигнали до институциите и че законът трябва да бъде еднакъв за всички. Демерджиев определя като положителен знак факта, че хора, които според него са били част от властовия модел в миналото, днес търсят правата си по установения институционален ред.

Към момента няма официална информация от прокуратурата относно развитието на сигнала, както и дали е образувана проверка по случая. Позицията на Иван Демерджиев е публикувана в личния му профил в социалните мрежи.

Няма коментари:

Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.

Реклама

Предоставено от Blogger.