Две училища в община Момчилград откриха нови STEM центрове
Две училища в община Момчилград откриха новоизградени STEM центрове в рамките на няколко дни. Новите кабинети са създадени с цел да насърчават практическото обучение, дигиталните умения и интереса на учениците към науката и технологиите.
На 29 май официално бяха открити STEM кабинетите по „Математика и информатика“ и „Природни науки“ в СУ „Д-р Петър Берон“ в Момчилград. На церемонията присъстваха представители на Регионалното управление на образованието в Кърджали, ръководството на общината, учители, родители и ученици.
По време на откриването учениците представиха свои проекти и демонстрации в областта на математиката, природните науки и информационните технологии.
Само няколко дни по-късно, на 1 юни, нов STEM център беше открит и в Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в село Груево. Там са изградени кабинети по направленията „Природни науки“ и „Дизайн и 3D прототипиране“.
Проектът е реализиран по програмата „Училищна STEM среда“, финансирана чрез Националния план за възстановяване и устойчивост с подкрепата на Европейския съюз. По информация на Община Момчилград безвъзмездното финансиране за центъра в Груево възлиза на 60 600 лева.
На откриванията присъства заместник-кметът на община Момчилград Гюлозар Исмаил, който подчерта значението на инвестициите в образователната инфраструктура и подкрепата за иновативни учебни практики.
С откриването на новите STEM центрове учениците в Момчилград и Груево ще разполагат с по-съвременна образователна среда и допълнителни възможности за практически занимания в областта на науката, технологиите и дигиталните умения.
Източник: Община Момчилград.

Няма коментари:
Моля, споделяйте мнението си с уважение. Груби, обидни или нецензурни коментари няма да бъдат публикувани.